produkty stavební chemie
Nový web

RASANTE 1100

RASANTE 1100

RASANTE 1100

Vápenocementová jemná dokončovací stěrka pro občanské stavby.

Práškový produkt dostupný v bílé a světle šedé barvě, ideální jako „jemná malta“ k dokončování nových omítek, ať už běžných či odvlhčených, nebo k vyhlazování starých obnovovaných omítek za podmínky, že je jejich povrch dostatečně soudržný a vlhký.

U nových omítek se RASANTE 1100 aplikuje do 72 hodin na navlhčený povrch, u starých a suchých zdí přidejte k přípravku RASANTE 1100 namísto vody 5x zředěný přípravek NORDLATEX VA, u zpevňovaných  omítek je třeba nanést jednu vrstvu přípravku RIVLATEX nebo NORDLATEX VA.

Eventuální nerovnosti přesahující 5 mm je nutno předem vytmelit (pomocí přípravku RASOMIX).

ZPŮSOB APLIKACE

Pomocí nízkootáčkového míchadla smíchejte RASANTE 1100 s vodou (nebo s přípravkem NORDLATEX VA zředěným v poměru 1:5), dokud nedosáhnete požadované konzistence; první vrstvu naneste pomocí ocelového nebo plastového hladítka. Ještě tentýž den naneste druhou vrstvu a jakmile bude hotová, dokončete houbovým hladítkem.

Průměrná spotřeba

Od 2,5 do 4,5 kg/m²podle potřeby.

Balení

Pytel o obsahu 25 kg na paletách po 56 kusech.

Doporučení Nord Resine

Stěrka s vysokou prodyšností, vhodná jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití, pro nové omítky i pro makroporézní vysoušecí  systémy. Stěrku RASANTE 1100 lze použít i k dokončení starých soudržných a odolných omítek po předchozím nanesení odpovídajícího zpevňovacího základního nátěru RIVLATEX.

Jemná malta pro hlazené povrchové úpravy

RASANTE 1100 se vyznačuje vysokým stupněm prodyšnosti a pružnosti. Je ideální jako krycí vrstva sanačních omítek.

ZPŮSOB POUŽITÍ

Směs míchejte v míchačce nebo míchacím strojem pro kontinuální přípravu omítek. Nechte odpočinout přibližně 10 minut, poté nanášejte špachtlí nebo ocelovým hladítkem ve dvou vrstvách s odstupem přibližně jedné hodiny (při teplotě 20 °C). Povrch dokončete  hladítkem s houbou.

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA

1,5–3 kg/m2 plochy

BALENÍ

Pytel o 25 kg na paletě po 56 pytlích

Doporučení Nord Resine

Ideální hlazený povrch pro estetickou úpravu všech sanačních systémů vlhkých zdí. Je k dispozici v bílé a šedé barvě, umožňuje snadno dosáhnout skvěle jemné povrchové úpravy a lze na něj přímo nanášet další nátěry o tenkých nebo supertenkých vrstvách určené pro barevnou úpravu povrchů makropórových systémů.