produkty stavební chemie
Nový web

RIVENORD LAST

RIVENORD LAST

RIVENORD LAST

Elastomerní vodovzdorný nátěr proti praskání.

RIVENORD LAST je středně elastický vodovzdorný nátěr pro betonové povrchy, vyznačující se vysokým „samočisticím“ účinkem a odolností vůči mikrotrhlinám.

Jedná se levný a snadno použitelný nátěr, vysoce estetický a vyznačující se velmi dlouhou trvanlivostí, neboť nekrystalizuje ani při vystavení slunečnímu záření.

ZPŮSOB APLIKACE

Ošetřované povrchy musí být důkladně očištěny, všechny volné části a povlaky musí být odstraněny. Opravte drobné nedostatky povrchu pomocí přípravku RASANTE 1200 - vyplňte případné trhliny jemným tmelem. Na sypké omítky a plastické nátěry aplikujte jednu nebo dvě vrstvy přípravku PRIMER SOLPLAST, u nátěrů na kovové části použijte NORPHEN FONDO MA na holý, koroze zbavený kov, na neomytý beton aplikujte jednu vrstvu PRIMER SOLPLAST. Beton čištěný tlakovou vodou není nutno ošetřovat primerem.

Válečkem nebo plochým štětcem naneste první vrstvu RIVENORD LAST zředěnou 5÷10 hmotnostních % vody. Po několika hodinách nebo nejpozději následující den naneste jednu nebo více vrstev přípravku, dokud nedosáhnete požadovaného množství.

Průměrná spotřeba

Pro běžný ochranný nátěr 0,30÷0,35 kg/ m²; pro ochranný nátěr proti trhlinám 0,8÷1,0 kg/ m².

Balení

Vědro o obsahu 10 kg na paletě po 60 kusech, vědro 20 kg na paletě po 33 kusech.

Doporučení Nord Resine

RIVENORD LAST je vodoodpudivý paropropustný nátěr, ideální pro venkovní stěny, které mají odolávat velkým výkyvům teplot.

Jedná se o velmi zajímavý a víceúčelový nátěr pro venkovní stavební povrchy: má vlastnosti tekutého impregnačního nátěru, vyznačuje se však vysokou schopností „samočištění“ od smogu, díky čemuž je výborně použitelný jako estetický a ochranný nátěr stěn.

Doporučuje se zejména jako nátěr pro silně popraskané zdivo, jak z důvodu smrštění a popraskání omítky, tak v důsledku sedání zdiva.

U prasklin vzniklých smrštěním a popraskáním stačí nanést max. 0,8-1 kg/m2 povrchu, zatímco u prasklin vzniklých sedáním doporučujeme zpevnit v okolí prasklin netkanou textilií PL 100..

Lze objednat ve všech barvách, běžně používaných pro nástěnné malby.

Technická data

 

Měrná jednotka

Hodnoty

Propustnost vodní páry, DIN 52615

µ

<2◊103

Flexibilita za studena, UNI 8202-15°

°C

< -20

Lomové zatížení*, ISO 527

N/mm2

>2,5

Prodloužení při přetržení*, ISO 527

%

>800

Teplota/bod mrznutí (DTA)*

°C

<- 10