produkty stavební chemie
Nový web

NORPHEN 200 – NORPHEN 200 HCR

NORPHEN 200 – NORPHEN 200 HCR

Epoxidový nátěr bez rozpouštědel na podlahy

NORPHEN 200 je dvousložková pryskyřice, připravovaná v okamžiku provádění nátěru, která po vyzrání vytvoří film nepropustný vodě, olejům a páře. Pro svoje vlastnosti se používá na zpevněné křemičité průmyslové betony po předchozím kyselém oplachu prostředkem NORDCAL FORTE nebo po mechanickém ohlazení. Není povoleno použití podkladů s obsahem vlhkosti vyšším než 3% (měření karbidovou metodou). Vytváří silnější a pružnější film než NORPHEM SW SMALTO). NORPHEN 200 HCR má vyšší chemickou a mechanickou odolnost i odolnost proti zažloutnutí, a proto jsou povrchy, vytvořené tímto prostředkem, ve všech ohledech lepší.

OBLAST POUŽITÍ

Téměř výhradně se používá k vytváření estetických povrchů odolných proti prachu a olejům na průmyslových podlahách, určených k suchým úpravám a (při odpovídající tloušťce) i mokrým úpravám, nebo jako konečná vrstva pro poprášené povrchy.

ZPŮSOB POUŽITÍ

Vlijte složku B do složky A, dobře promíchejte mechanickou míchačkou, dokud se dokonale nepromísí, poté nanášejte válečkem nebo nástřikem. Tekutost první vrstvy regulujte prostředkem NORPHEN SOLVENTE nebo před první vrstvou proveďte úpravu prostředkem NORPHEN FONDO.

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA

0,30-0,35 kg/m2 ve dvou vrstvách jako samostatný nátěr.

Výrobek má TŘÍDU 1 (JEDNA) ODOLNOSTI PROTI OHNI podle ministerské vyhlášky z 26. 06. 1984, pozměněné ministerskou vyhláškou DM z 3. 09. 2001.

STYK S POTRAVINAMI (NORPHEN 200 HCR)

Je-li výrobek používán v souladu s údaji, uvedenými v technickém listu, je vhodný pro styk s potravinami, pro které je stanoveno použití simulačních tekutin, uvedených v přiloženém certifikátu o zkoušce (ministerská vyhláška DM z 21. 3. 73).

BALENÍ

12 kg A+B

Doporučení Nord Resine

NORDPHEN 200 HCR může být použit jako samostatný povrch v tloušťce od 200 do 1000 mikronů, a jako konečná úprava vícevrstvých epoxidových systémů.