produkty stavební chemie
Nový web

FARMACRETE – RQ MASSETTO

FARMACRETE – RQ MASSETTO

Pryskyřičná křemičitá stěrka pro potravinářský a farmaceutický průmysl

FARMACRETE a RQ MASETTO jsou komplexní cykly stěrek pro průmyslové křemičité podlahy, liší se pouze ve stupni protiskluzovosti, zatímco metoda zpracování je podobná. Jsou složeny ze základního výrobku, vytvořeného z tekutých pryskyřic a dvou složek (vytvořených pro základní vrstvu a stěrku) a jedné konečné vrstvy, charakterizované vysokou mechanickou a chemickou odolností.

OBLASTI POUŽITÍ

Netoxické stěrky se zvýšenou odolností a estetickými kvalitami pro podlahy, určené do zpracovatelských farmaceutických a parafarmaceutických (ve verzi Farmacrete) provozů, do prostor, kde je zpracováváno maso, sýry, mouka, pečivo, ovoce, zelenina, ryby, cukrovinky apod. (ve verzi RQ MASSETTO).

ZPŮSOB POUŽITÍ

Po připravení povrchu k pokládce metodou, která nejlépe odpovídá okolnostem, se provede nátěr přípravkem NORPHEN FONDO SL, obohacený vhodně křemičitým pískem a zasypaný v případě potřeby. Dále se nanese jedna vrstva pryskyřice, posypané barevným křemmenem a den nato se provede dokončovací vrstva.

STYK S POTRAVINAMI

Je-li výrobek použit v souladu se specifikacemi, uvedenými v technickém listu, je vhodný pro kontakt s potravinami, pro něž je nařízeno použití simulačních tekutin podle přiloženého certifikátu o zkoušce (ministerská vyhláška DM z 21. 03. 73).

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA

OD 1,6 do 2,2 kg/m2 podle tloušťky a podkladu.

BALENÍ

20 kg A+B, 15 kg složka C.

Doporučení Nord Resine

Barva přípravků FARMACRETE a RQ MASSETTO vyplývá výhradně ze směsi barevných křemičitých písků. Pro malé plochy je možno objednat standardní verzi (viz orientačně vzorníky „Barvy BRIGHT STONE“), zatímco pro rozsáhlé plochy je možno vyžádat si specifické barevnosti.