produkty stavební chemie
Nový web

CONSOLID PU

CONSOLID PU

Nežloutnoucí zpevňující impregnační přípravek na betonové a kamenné povrchy.

POPIS A OBLAST POUŽITÍ

Roztok nežloutnoucích polyuretanových pryskyřic v rozpouštědle, tvrdnoucí vzdušnou vlhkostí. CONSOLID PU je určen k ochraně proti prachu, skvrnám a zpevnění kamenných materiálů obecně, používá se však i na beton jako bezbarvý lesklý přípravek chránící před oleji, prachem a skvrnami.

APLIKACE

CONSOLID PU je zvlášť vhodný k ošetřování měkkých/jemných povrchů silně náchylných k usazování prachu. Rychlé tvrdnutí povrchu a zvýšená zpevňující schopnost společně s absencí žloutnutí jej činí ideální volbou pro ošetřování vnitřních i venkovních podlah z betonu a přírodního kamene.

ZPŮSOB POUŽITÍ

Na podlahy a konstrukce z kamene: důkladně vyčistěte vhodnými čistícími přípravky, jako např. NORDECAL P, zředěný v případě vápenatých nebo cementových usazenin, STRIPPER nebo NORSOL na zbytky vosků a organické skvrny, opláchněte, pokud to čistící přípravek vyžaduje, a po důkladném vysušení naneste přípravek CONSOLID PU v jednom nebo dvou vrstvách metodou „čerstvé do čerstvého“.

Na nové betonové podlahy: umyjte povrch pouhou vodou, a po jednom až dvou dnech schnutí naneste jednu nebo dvě vrstvy nátěru metodou „čerstvé do čerstvého“ nebo následující den podle toho, jakého výsledku si přejete dosáhnout.

Na staré betonové podlahy: přípravkem STRIPPER, zředěným vodou v poměru 1 : 5 důkladně povrch vyčistěte, mechanicky vykartáčujte a opláchněte; po dvou až čtyřech dnech schnutí naneste stejným způsobem, jak je popsáno v předešlém bodě.

Doplňující informace naleznete v technickém listě výrobku.

SPOTŘEBA

Na horizontální podklady z přírodního kamene:
velmi variabilní od 120 g/m2 na porfyr, do 1000 g/m2 na velmi savý kámen;

Na horizontální betonový podklad:
120 - 150 g/m2.

Na vertikální podklad:
120 - 150 g/m2.

BALENÍ

Kovová plechovka s obsahem 1 l v kartonech po 20 kusech.

Kovová plechovka s obsahem 5 l v kartonech po 4 kusech.

Kovová plechovka s obsahem 20 l.