produkty stavební chemie
Nový web

CONSOLID PU

CONSOLID PU

Nežloutnoucí zpevňující impregnační přípravek na betonové a kamenné povrchy.

Roztok nežloutnoucích polyuretanových pryskyřic v rozpouštědle, tvrdnoucí vzdušnou vlhkostí. CONSOLID PU je určen k odstraňování prachu, skvrn a zpevnění  kamenných materiálů obecně, používá se však i na beton jako bezbarvý lesklý přípravek k odstraňování olejů a prachu. Díky zvýšené tekutosti a velmi vysoké prostupnosti je přípravek CONSOLID PU určen i k ošetřování podkladů se sníženou porézností.

APLIKACE

  • CONSOLID PU je zvlášť vhodný k ošetřování jemných povrchů silně náchylných k usazování prachu;
  • Rychlé tvrdnutí povrchu a zvýšená zpevňovací schopnost společně se skutečností, že nežloutne,  jej činí ideální volbou pro ošetřování vnitřních i venkovních podlah z betonu a přírodního kamene.

ZPŮSOB POUŽITÍ

  • na podlahy a výrobky z kamene: důkladně vyčistěte vhodnými čistícími přípravky, jako např. zředěným přípravkem NORDECAL P (v případě vápenatých nebo cementových usazenin), STRIPPER nebo NORSOL (na zbytky vosků a organické skvrny). Pokud to čistící přípravek vyžaduje, opláchněte a po důkladném vysušení naneste  CONSOLID PU v jedné nebo dvou vrstvách metodou „čerstvé do čerstvého“.
  • na nové betonové podlahy: umyjte povrch pouhou vodou, a po jednom až dvou dnech schnutí naneste jednu nebo dvě vrstvy nátěru metodou „čerstvé do čerstvého“, nebo s jednodenním intervalem mezi jednotlivými nátěry, podle toho, jakého výsledku si přejete dosáhnout.
  • na staré betonové podlahy: povrch důkladně vyčistěte přípravkem STRIPPER, zředěným vodou v poměru 1:5, mechanicky vykartáčujte a opláchněte; po 2-4 dnech schnutí naneste stejným způsobem, jak je popsáno v předešlém bodě.

Doplňující informace naleznete v technickém listu výrobku.

SPOTŘEBA

Na horizontální podklady z přírodního kamene:

velmi variabilní od 120 g/m2 na porfyr, do 1000 g/m2 na velmi savý kámen.

Na horizontální betonový podklad: 120-150 g/m2.

Na vertikální podklad: 120-150 g/m2.

Balení

Kovová plechovka s obsahem 1 l v kartonech po 20 kusech.

Kovová plechovka s obsahem 5 l v kartonech po 4 kusech.

Kovová plechovka s obsahem 20 l.