produkty stavební chemie
Nový web

RIVENORD LAST

RIVENORD LAST

Impregnační nátěr proti prasklinám.

Elastomerický nátěr, který při aplikaci na stavební povrch vytváří matný film libovolné barvy, se silnou tloušťkou, elastický i při nízkých teplotách, vhodný jako ochranná vrstva na omítky a beton s prasklinami o maximální šířce 1 mm. Díky své nepromokavosti a prodyšnosti je RIVENORD LAST ideálním přípravkem k ošetřování venkovních stěn budov, jež jsou vystaveny zvýšeným teplotním výkyvům.

ZPŮSOB POUŽITÍ

Nanášejte ve dvou vrstvách na podklad ošetřený kotvícím přípravkem Primer Sol Plast. Před aplikací přípravku Rivenord Last je třeba zaštukovat případné pukliny či praskliny.

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA

K ošetření jednoho čtverečního metru plochy je potřeba 0,3 kg přípravku na nepoškozené povrchy a 1 kg přípravku na popraskané povrchy.

BALENÍ

Kbelíky 9 kg a 18 kg.

Doporučení Nord Resine

RIVENORD LAST je ideální přípravek k ošetřování stavebních povrchů, na nichž se vyskytují praskliny, neboť se vyznačuje těmito vlastnostmi: dobrou elasticitou za studena, vynikající odolností vůči působení povětrnostních vlivů a UV záření; dobrou přilnavostí k betonu a omítce; příjemným estetickým vzhledem.

Jedná se o velmi zajímavý a víceúčelový nátěr pro venkovní stavební povrchy: má vlastnosti tekutého impregnačního nátěru, vyznačuje se však vysokou schopností „samočištění“ od smogu, díky čemuž je výborně použitelný jako estetický a ochranný nátěr stěn.

Doporučuje se zejména jako nátěr pro silně popraskané zdivo, jak z důvodu smrštění a popraskání omítky, tak v důsledku sedání zdiva.

U prasklin vzniklých smrštěním a popraskáním stačí nanést max. 0,8-1 kg/m2 povrchu, zatímco u prasklin vzniklých sedáním doporučujeme zpevnit v okolí prasklin netkanou textilií PL 100..

Lze objednat ve všech barvách, běžně používaných pro nástěnné malby.

Technická data

 

Měrná jednotka

Hodnoty

Propustnost vodní páry, DIN 52615

µ

<2◊103

Flexibilita za studena, UNI 8202-15°

°C

< -20

Lomové zatížení*, ISO 527

N/mm2

>2,5

Prodloužení při přetržení*, ISO 527

%

>800

Teplota/bod mrznutí (DTA)*

°C

<- 10