produkty stavební chemie
Nový web

MONOTACK MARMORAPID

MONOTACK MARMORAPID

MONOTACK MARMORAPID

Rychleschnoucí jednosložkové bílé lepidlo na obklady a dlažby a přírodní kámen – TYP C2 F TE

MONOTACK MARMORAPID je jednosložkové cementové lepidlo s rychleschnoucím efektem (F), s prodlouženým otevřeným časem (E) a bez svislého skluzu (T) pro vnitřní a vnější použití (C2), složené z cementu, bílého písku o předurčené zrnitosti, pryskyřice a speciálních plniv. Připravuje bezprostředně před pokládkou pouze smícháním s vodou.

POUŽITÍ

Toto lepidlo je určeno pro pokládku kamene a obkladů a dlažby malého, středního a velkého formátu, i pro pokládku ve více vrstvách, jak na stěny tak na podlahu, do 1,5cm vrstvy lepidla. Má vysoce rychlou schopnost přilnutí a vytvrzení, proto se doporučuje pro pokládku povrchů, které musí být zprovozněny po několika málo hodinách od pokládky.

Typ podkladu: Pískocementové nebo vápenocementové omítky, sádrokartonové stěny nebo cementovláknité desky, betonové tvárnice, předem míchané potěry (SC1-SC1.F-SC1 BASE) nebo pískocementové potěry, podlahy s podlahovým topením, beton, podlahy již opatřené slinutou dlažbou, smaltovanou keramikou nebo dlažbou imitující přírodní kámen, sádrový či anhydridový potěr jen po předchozím ošetření přípravkem RICRETE 1C.

Typ obkladů a dlažeb: mramor, žula, silikátový nebo uhličitanový kámen i tmavé barvy, umělý kámen (vyjma umělých hmot s vysokým obsahem pryskyřice jako teraso a různě zalité předměty), skleněná nebo keramická mozaika, keramická slinutá a rustikální dlažba a zvonivky

Spárování: 3 hodiny od pokládky

Pochůznost: 3 hodiny

Teplota zpracování: +5 až +35 °C

Ochrana proti zamrznutí: 12–24 hodin

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA

2–4 kg/m2 s ozubeným hladítkem 4 a 5 mm

5–6 kg/m2 s hladítkem 6 mm

více než 8 kg/m2 s hladítkem 10 mm

BALENÍ

Pytle o 25 kg

Palety po 48 pytlích

1200 kg v balení, lze skladovat i venku za deště