produkty stavební chemie
Nový web

MONOTACK FLEXORAPID

MONOTACK FLEXORAPID

MONOTACK FLEXORAPID

Rychleschnoucí jednosložkové lepidlo na obklady a dlažby – TYP C2 F TE

MONOTACK FLEXORAPID je jednosložkové cementové lepidlo s rychleschnoucím efektem (F), prodlouženým otevřeným časem (E) a bez svislého skluzu (T) pro vnitřní a vnější použití (C2), které se připravuje pouze smícháním s vodou bezprostředně před pokládkou. Získá se tak směs krémovité vysoce pružné a přilnavé konzistence, určená právě pro lepení i do více vrstev dlaždic a přírodního kamene malého, středního a velkého formátu na nesourodé plochy či materiály, jak na stěny tak podlahy, a až do 1,5 cm vrstvy lepidla.

POUŽITÍ

Typ podkladu: pískocementové nebo vápenocementové omítky, sádrokartonové stěny nebo cementovláknité desky, betonové tvárnice, hotové potěry (SC1-SC1.F-SC1 BASE) nebo pískocementové potěry, podlahy s podlahovým topením, beton, podlahy již opatřené slinutou dlažbou, smaltovanou keramickou dlažbou nebo dlažbou imitující přírodní kámen, sádrový či anhydridový potěr jen po předchozím ošetření přípravkem RICRETE 1C.

Typ obkladů a dlažeb: mramor, žula, silikátový nebo uhličitanový kámen i tmavé barvy, umělý kámen (vyjma umělých hmot s vysokým obsahem pryskyřic jako teraso a různě zalité předměty), skleněná nebo keramická mozaika, keramická slinutá a rustikální dlažba a zvonivky

Spárování: 3 hodiny od pokládky

Pochůznost:3 hodiny

Teplota zpracování:+5 až +35 °C

Ochrana proti zamrznutí:12–24 hodin

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA

2–4 kg/m2 s ozubeným hladítkem 4 a 5 mm

5–6 kg/m2 s hladítkem 6 mm

více než 8 kg/m2 s hladítkem 10 mm

BALENÍ

Pytle o 25 kg

Palety po 48 pytlích

1200 kg v balení, lze skladovat i venku za deště