produkty stavební chemie
Nový web

MONOTACK FLEX

MONOTACK FLEX

MONOTACK FLEX

Lepidlo na obklady a dlažby – TYP C2 TE S1

MONOTACK FLEX je práškové lepidlo určené na obklady a dlažby pro vnitřní a venkovní použití, které se míchá pouze s vodou až bezprostředně před pokládkou. Má vynikající mrazuvzdornost a je vhodné pro pokládku dalších vrstev obkladů a dlažeb, slinutých dlažeb, zvonivek, dlažeb imitujícím přírodní kámen atd. Má vynikající vlastnosti zpracování, téměř bez svislého skluzu. Doporučuje se na obklady a dlažby středního a velkého formátu pokládané do max. 5mm vrstvy lepidla.

POUŽITÍ

Typ podkladu: Lepidlo lze používat na stěny a stropy opatřené hladkou omítkou, malovanou omítkou, povrchy již opatřené dlaždicemi, sádrokarton ošetřený vrstvou RIVLATEX, dále může být používáno na podlahy z cementového potěru, podlahy již opatřené slinutými nebo rustikálními dlaždicemi, zvonivkami, podlahy s podlahovým topením atd.

Typ obkladů a dlažeb: keramické obklady a dlažby všech typů a formátů, skleněná a keramická mozaika, zvonivky, slinutá dlažba atd.

Množství záměsové vody: MONOTACK FLEX ŠEDÝ – 6,7 l na pytel, MONOTACK FLEX BÍLÝ – 6,5 l na pytel.

Ochrana proti zamrznutí: po 4–5 dnech od použití.

Spárování: stěny 12–24 hodin, podlahy 24–48 hodin.

Pochůznost: 24–36 hodin.

Plná zatížitelnost: 12–15 dní.

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA

2–2,5 kg/m2 s ozubeným hladítkem 4 mm

5 a více kg/m2 s hladítkem 6 mm

BALENÍ

Pytle o 25 kg

Palety po 56 pytlích

Doporučení Nord Resine

Univerzální lepidlo vhodné pro všechny typy lepení obkladů a dlažeb na jakýkoliv podklad, jak pro vnitřní tak vnější použití.

Jednosložkové lepidlo pro obklady a dlažby speciálně určené pro pokládku všech typů keramických obkladů a dlažeb, slinuté a rustikální dlažby a zvonivek, jak pro vnitřní tak venkovní použití. Přípravek MONOTACK Flex vykazuje vynikající zpracovatelnost, je bez svislého skluzu a hodí se pro obklady a dlažbu středně velkého formátu pokládané do maximálně 5mm vrstvy lepidla.

Technické údaje

Měrná jednotka

Hodnoty

Doba zpracovatelnosti

hodiny

> 8

Doba zatuhnutí

min.

< 50

Počáteční přídržnost

N/mm2

1,5

Přídržnost po cyklech zamrznutí/rozmrznutí

N/mm2

1,2

Odolnost proti ohybu po 28 dnech

MPa

3,5

Odolnost proti stlačení po 28 dnech

Mpa

10

Spárování

hodiny

24–48

Pochůznost

hodiny

36