produkty stavební chemie
Nový web

BETON-H 1

BETON-H 1

BETON-H 1

Jednosložkové lepidlo s vysokým stupněm deformovatelnosti určené pro přímé lepení – C2TE-S2

BETON-H 1 je jednosložkové lepidlo vyvinuté společností Nord Resine právě pro přímé lepení obkladů a dlažby na tekuté hydroizolační stěrky realizované přípravkem BETONGUAINA nebo NORTIG a na ochranné vrstvy realizované přípravkem EP LASTIK, jeho použití je doporučeno pro maximálně 1,5cm vrstvy lepidla.

BETON-H 1 je díky svému vysokému stupni deformovatelnosti ideálním lepidlem pro pokládku dlažeb na podlahy s podlahovým topením. 

POUŽITÍ

Typ podkladu: Veškeré polymerové a polymero-cementové hydroizolační stěrky realizované přípravky řady BETONGUAINA, NORTIG a NORPHEN W3 a všechny ochranné betonové nebo potěrové vrstvy realizované přípravky řady EP LASTIK.

Typ obkladů a dlažeb: keramické obklady a dlažby a přírodní kámen veškerých typů a formátů, skleněná a keramická mozaika, zvonivky, slinutá dlažba, porcelánová slinutá dlažba, rustikální dlažba atd. o velkém a nadrozměrném formátu.

Teplota zpracování: +5 až +35 °C

Ochrana proti zamrznutí: 4–5 dní po aplikaci

Spárování: stěny 4–5 hodin, podlaha 24 hodin

Pochůznost: 24 hodin

BETON-H 1 byl vyvinut právě pro dosažení dokonalé přilnavosti obkladů a dlažeb na hydroizolační stěrku realizovanou přípravky BETONGUAINA, NORTIG nebo NORPHEN W3 o velkém formátu; je zařazen do třídy S2 – vysoký stupeň deformovatelnosti.

Přesto by v některých konkrétních případech mohla být vyžadována ještě vyšší pružnost, jako např. kdy se pokládka obkladů a dlažby provádí na vysoce pružný povrch nebo povrch podléhající vibracím. V těchto případech stačí záměsnou vodu nahradit speciálním latexem BETONLATEX nebo BETONLATEXem a vodou v poměru 1:1.  

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA

od 2,5 kg/m2 do 4 kg/m2 s ozubeným hladítkem 4 a 5 mm

6 kg/m2 s hladítkem 6 mm atd.

BALENÍ

Pytle o 25 kg na paletách po 56 pytlích

Doporučení Nord Resine

BETON-H 1 je jednosložkové lepidlo doporučené pro přímé lepení obkladů a dlažeb na hydroizolační stěrky. Nahrazuje předchozí dvousložkový přípravek.

Jednosložkové lepidlo ideální pro univerzální venkovní použití, určené k přímému lepení na bazény a hydroizolační stěrky. Přípravek BETON-H 1 je ideálním lepidlem pro obtížné aplikace jako např. pokládku nenasákavých obkladů a dlažeb, pokládku na pěnobeton, litý beton a betonové prefabrikáty.

Technické údaje

Měrná jednotka

Hodnota

Doba zpracovatelnosti

hodiny

> 8

Doba zatuhnutí

min.

< 60

Přídržnost po 28 dnech

N/mm2

2,0

Přídržnost po cyklech zamrznutí/rozmrznutí

N/mm2

2,8

Odolnost proti ohybu po 28 dnech

MPa

7,0

Odolnost proti stlačení po 28 dnech

Mpa

18

Spárování

hodiny

24–36

Pochůznost

hodiny

36

Teoretický otevřený čas

hodiny

30 ± 5