produkty stavební chemie
Nový web

BETONLATEX

BETONLATEX

BETONLATEX

Latex do lepidel a cementových malt

BETONLATEX je emulzní, stabilizační a aditivní disperze elastomerických polymerů ve vodě. Používá se jako přísada pro lepidla a cementové malty a je speciálně vytvořen pro zvýšení jejich přilnavosti, pružnosti a nepropustnosti.

BETONLATEX se používá speciálně:

  • s lepidlem MONOTACK SUPER při pokládce glazovaného kameniva na leštěné glazované kamenivo, bez jakékoliv jiné přípravy kromě běžného očištění;
  • s přípravkem NORDCEM pro všechny aplikace, při nichž je vyžadována vyšší pružnost a přilnavost k podkladu z vytvrzeného cementového mléka.

ZPŮSOB POUŽITÍ

Vlijte do pomocné nádoby 6 l přípravku BETONLATEX a potom za stálého míchání pomalu vsypte práškový přípravek. Je-li to nutné, upravte viskozitu vodou. Nechte odpočinout 3–4 minuty a poté použijte.

BALENÍ

Kanystry 6,5 l na paletách po 540 l.

Doporučení Nord Resine

BETONLATEX umožňuje dosáhnout jediné zaručené možnosti lepení glazovaného kameniva i na leštěné glazované kamenivo, bez jakékoliv mechanické přípravy povrchu před pokládkou.

Jedná se o mimořádný přípravek, který se výborně shoduje se všemi druhý přípravků na bázi cementu. Není to jen obyčejná latexová přísada, ale reaktivní latex, který umožňuje přípravu materiálů s odlišnými vlastnostmi od těch, které měly na počátku. Vytváří cementové polymery, které zvýrazňují všechny ušlechtilé vlastnosti materiálů na bázi cementu a plniv.

Technické údaje

Měrná jednotka

Hodnoty

objemová hmotnost UNI 8310

g/cm3

1,02 ± 0,05

sušina, ISO 1625

%

21 ± 1

zjevná dynamická viskozita,ISO 3219

mPa-s

> 1,5

odolnost proti ohybu

MPa

27 ± 10

barva

/

bílá

zápach

/

charakteristický

Poznámka: Zkušební metoda se vztahuje na uvedenou normu